«بشکه» نفت خام چند لیتر است؟

 

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید واحد بشکه برای نفت خام چند لیتر است...

به گزارش ایلنا، باشگاه خبرنگاران نوشت: خیلی‌ها تصور می‌کنند نفت خام در مخازنی موسوم به بشکه 220 لیتری خرید و فروش می‌شوند. در بیش از 100 سالی که از اکتشاف و استخراج نفت می‌گذرد،‌ بحث انتقال نفت به یکی از مهم‌ترین سرفصل‌های اقتصاد کشورها بدل شده است.

متعارف‌ترین روش برای انتقال نفت، تزریق آنها به درون بشکه‌هایی است که دارای حجمی از پیش تعیین‌شده هستند. این روش، محاسبه پول پرداختی توسط مشتری را نیز تسهیل می‌کند. اما از طرفی به دلیل فلزی بودند بشکه‌های نفتی وقتی حرف از انتقال هزاران بشکه باشد، چالش وزن اضافی برای کشتی‌های نفت‌کش مطرح می‌شود.

به همین دلیل است که اغلب حجم انبوهی (ولی معین) از نفت خام را درون مخازن کشتی‌ها تزریق می‌کنند. این حجم میلیون لیتری در پالایشگاه مشتری بر حسب بشکه محاسبه می‌شود و داستان‌های بعد از آن.

حجم هر بشکه

انواع مختلفی از بشکه‌ها در بازار موجود است. حجم عرف آنها بین 100 تا 200 لیتر است. حتی بشکه های 1000 لیتری برای انتقال داخلی نیز وجود دارد. در آمریکا برای حمل و نقل بین ایالت‌ها از بشکه‌هایی با حجم 5. 95 تا 6. 115 لیتر برآورد می‌شود. وزن بشکه‌ها نیز با توجه به غلظت، بین 7. 90 و 6. 170 کیلوگرم متغیر است.

اما در داد و ستدهای بین‌المللی از استاندارد بشکه‌های 42 گالنی استفاده می‌شود. بشکه‌هایی که اگر بخواهیم به صورت دقیق محاسبه کنیم 9873. 158 لیتر حجم دارند. البته این دقت در همه مبادلات ممکن نمی‌شود. بنابراین بشکه‌های نفت را همان 159 لیتر در نظر می‌گیرند

/ 0 نظر / 12 بازدید